Rugsėjo 9-19 dienomis Marijampolėje startavo meninis – socialinis projektas – „Gatvės meno mokykla“, kuris prisidės prie Marijampolės miesto sienų tapybos augimo bei praktiškai supažindins jaunimą su kūryba viešojoje erdvėje.

Kūrybiniu objektu buvo pasirinkta subjaurota elektros pastotė, esanti tarp Saulės pradinės mokyklos ir Sūduvos gimnazijos. Šis pastatas yra neestetiškos išvaizdos vaiduoklis, supaišytas necenzūriniais žodžiais. Tai daro neigiamą įtaką vietos moksleiviams bei prisideda prie skurdaus rajono įvaizdžio.

Projekto metu bus vystomas tarptautinis bendradarbiavimas. Kūrybiniuose procesuose dalyvaus du menininkai – vietinė menininkė Ieva Voroneckytė ir ypatingu, spalvingu braižu pasižymintis Andres Busrianto. Kviestinis menininkas slapyvardžiu Anagard (Andres Busrianto) Marijampolės savivaldybės ir Marijampolės kultūros centro dėka atvyko iš Indonezijos. Pasižymintis unikaliu, ypač detaliu braižu menininkas iš Indonezijos gimtinėje veda edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems, organizuoja gatvės meno festivalius, aktyviai kuria, keliauja po pasaulį, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose. Šis menininkas Lietuvoje svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą ir mūsų šalį džiugiai pavadina antraisiais namais.

Menininkai kartu su vaikais ir jaunimu dešimt dienų kurs naują meno kūrinį. Kūrybinėje veikloje dalyvauja Atviro jaunimo centro ugdytiniai, gretimų mokyklų auklėtiniai bei visi, kurie norės prisidėti prie gatvės meno kūrimo. Projekto pradžioje bus organizuojamos trafaretų dirbtuvės, jaunimas galės išbandyti piešimą ant sienos fasadiniais, ekologiškais ir gatvės menui skirtais dažais. Dalyvavimas „Gatvės meno mokykloje“ plės dalyvių akiratį, žinias apie užsienio kultūrą, jaunimui suteiks naujų žinių ir įgūdžių, supratimo apie vizualųjį meną ir estetiką.

Menininkai darbuosis nuo 10 iki 19 valandos (Kokolos g. 2A), rugsėjo 10-18 dienomis.

Rugsėjo 19 dienos popietę vyks kūrinio pristatymo-atidarymo šventė.

Renginio organizatorius – Marijampolės kultūros centras

Partneriai: Marijampolės savivaldybė, Marijampolės moksleivių kūrybos centras
Rėmejai: UAB Viva Color, UAB Vidara, Ramirent Baltic AS, colorshop.lt

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *